Pokladka podlahove polystyrenu

dede73
06. pro 2018 15:53 #23762
Dobrý den, po novém roce budu pokládat podlahový polystyrene. Máte prosím nějaké rady a tipy? Někde jsem četl, že to někdo pokládá na písek, někdo na lepidlo a někdo zase tam nedává nic a co teď? Jake mate zkušenosti? Budu davat cca 100mm EPS, potom 50mm systemovoou desku s podlahovym topeni a nakonec cca 5 cm betonové podlahy.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od lukasberan
06. pro 2018 16:35 #23763
Záleží, jak moc rovný je podklad. Polystyren se nesmí hýbat! Takže žádné pohupování nebo prohýbání - desky musí ležet celou svou plochou. Pokud jsi schopný to zajistit, tak není potřeba dodatečných úprav. Jinak se často používá velmi jemný písek - aby nepoškodil izolaci. Koukni na náš článek stavba.selfici.com/2017/11/skladba-podlah-podlahovym-vytapenim/ , třeba tam najdeš nějakou inspiraci :-)

Jinak 5 cm betonu mi přijde málo. Konzultoval jsi to s projektantem? Nám doporučil minimálně 6 cm.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jiří Kubíček
07. pro 2018 20:05 #23950
Jak už bylo uvedeno, vyrovnat to můžete různými způsoby (hlavně kvůli vyvýšeninám v místech, kde na sebe navazují pruhy hydroizolace), jednou z možností je ale i použití nějaké horkovzdušné nebo plynové pistole. Kdy si nejdříve na desku EPS otisknete místo, kde je vyvýšenina a kde tedy EPS nesedí celou plochou na podlaze, pak si vytvarujete v EPS nízký žlábek a EPS posadíte znovu na podlahu.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od dede73
11. pro 2018 16:25 #24003
Dobry den, diky za odpovedi :) co se tyce te vysky betonu je to od projektanta a I firma co to realizuje tak doporucuje 4-5cm. Nutno tedy podotknout, ze je to cista vrstva nad podlahovym topenim, tedy betonu bude vice - neco zatece do systemove desky a tak

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od robert1976
12. pro 2018 22:20 #24011
No napíšem to ako som to robil ja,bez projektanta..... nič na tom zložiteho neni.
Opravoval som si chalupu a rozhodol som sa tiež pre podlahove kurenie z kombinaciou na radiatory. Prvu vrstvu betonu som robil na 5 cm v kary siety 4mm 15x15 oka, hodil na to ipu, 130 podlahovy polystyren S, hlavne nedavaj z označením Z, ten neni vhodny na vyhrievanie podlahy. Prvu vrstvu betonu sa snaž urobit v dokonalej rovine aby ti sedel polystyren. Na neho poloz PVC stavebnu foliu, ktora bude presahovat na steny, ked budeš zalievat betonom aby sa ti nevlial do polystyrenu. Ja osobne som sa vyprdol na systemove dosky ktore su neuveritelne drahe a uplne k nicemu. Marketingovy tah. Použij kary siet 5 mm z okami 10x10 , na to si zozen prichytky ( stoja cca 1-2 kč kus ) a to cele zalej aspon min. 7 az 8 cm betonu... Nech ta nenapadne na to davat suchy alebo polosuchy beton... proste mokry beton a dodrzat čas zrenia betonu 28 dni , idealne mesiac a nepoužit podlahove kurenie.... inak ti popraska beton...

PS: ako mysliš ze sa robia komerčne plochy ked chce zakaznik podlahove kurenie.... jedine v kary sietach :)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od čert
12. pro 2018 22:44 #24012
Ano ,také to takhle mám ve starém domě již 15 let. I přes to se mi to nejeví jako ideální řešení. Nejlepší volba je rovný polystyren folie - dle vkusu každého a příchytky například (top heating) sorry za reklamu ale tyhle drží jako zvíře. Jsou opravdu super. Systémová deska je předražená moc práci neusnadňuje a ještě zhoršuje obalení trubky betonem.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od gauch
14. pro 2018 10:20 #24017
Dobrý den,

já to realizoval následovně:
1. sehnat laser a dát si rovinu pro první vrstvu (horní hrana)
2. vypalování polystyrenu a podsypávání jsem odzkoušel a shledal okamžitě za nevhodné - písek musí být absolutně suchý, dále stejně umí cestovat a je to o trpělivosti, vypalování polystyrenu je stejně nepřesné, navíc zdraví škodlivé a pak vám zase vznikají místa, která nedoléhají.
3. za mě jednoznačně cementové mléko - cement, voda a písek - dostatečně řídké aby se dobře roztahal (niveloval) ale né moc, aby i držel - pro ty, co mi budou tvrdit, že tam zůstane vlhkost - tak jednoznačně odpovím - nezůstane (voda zreaguje s cementem a dostane se zcela pryč - dělal jsem si několik sond a vlhkost byla pryč, podklad dokonale rovný a tvrdý. pokládka jednoduchá stačilo jen lehce zatlačit do roviny laseru. Druhou a třetí vrstvu jsem dělal po zatvrdnutí až druhý den.
4. podlahové hadice stačí na folii chytit tekrama do polystyrenu - levné a drží to
5. pokud mohu doporučit, já osobně mám anhydrit - 30 MPa - naprosto geniální nepracná záležitost - jedna z mála co jsem si nedělal sám a jednoznačně toho nelituji (mícháno na místě přímo na autě, jediné potřebné byla voda). Co se týče strachu z vody - v jednom místě mi anhydrit několikrát zatekl skrz nezaizolovaný balkon - nepozoroval jsem žádné strukturální změny - naprosto mu důvěřuji .

Mimochodem, mám ve spodním patře vrstvu 34 cm polystyrenu a raději i vyšší vrstvu anhydritu 8 cm (po dohodě všech stran jsem opravdu nechtěl řešit možné budoucí problémy, protože mám všude dlažbu) - po vytvrdnutí nemám jedinou prasklinu, žádnou dilatační spáru. Více jak rok bydlím a naprosto bez problémů

P.s. - jsme trochu blázni do starožitného nábytku, každá skříň má klidně 300 kg a více, ale naprosto bez problémů.


Přeji ať vyberete tak, aby jsem byl v budoucnu naprosto spokojený.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.