elektrické tepelné rohože

Honza
04. led 2020 14:16 #25776
Má někdo zkušenosti, jaká je nejvhodnější podlahová kritina při instalaci elektrických tepelných rohoží?
Děkuji, Honza (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Majky a L.A.
10. led 2020 09:25 #25792
Mě by spíše zajímalo, proč jste zvolil elektrické topné rohože?

Odpověď od Honza
10. led 2020 21:05 #25812
Ano, zvažoval jsem, tak jak se dá očekávat od každého stavebníka, snad všechny možné varianty topení.
Vzhledem k našemu specifiku, jsem nakonec došel k závěru, že je pro naši stavbu nejvhodnější topení elektrickými topnými rohožemi v hlavních obytných prostorách. V koupelně doplněno ještě infrazářičem u výstupu ze sprchovacího "koutu". V ložnici samostatný přímotop.
Naše specifikum je hlavně v tom, že stavíme dům na "dožití" dvou starobních důchodců a to jen na 20 let. Bereme to jako nejvhodnější "důchodové pojištění". Po nás "POTOPA" (nemá kdo dědit).
Proto nízkonákladoví přízemní dům, typu bungalov, s dokonalým zateplením všeho a s velkou prosklenou plochou na jižní straně.

Výpočty návratnosti nákladů všude vycházeli nad 25 roků a vždy vycházelo, že čím výšší pořizovací náklady, tím delší návratnost.

Samozřejmě mě zajímá, jaká je nejvhodnější podlahová kritina, aby byla efektivnost topení co nejlepší.

Odpověď od Majky a L.A.
12. led 2020 22:25 #25816
Potom bych šel do vinylu. Příjemný, pevný, lehký, mnoho dekorů, dobře přenáší teplo, ale pozor chce to nějakou lepší. Setkal jsem se s podlahou ala vinyl a mělo to uprostřed, jakýsi papundekl nebo papír, od toho raději pryč :)

Odpověď od lukasberan
13. led 2020 15:17 #25826
Když by zmíněn kvalitní vinyl, koukněte na Gerflor www.gerflor.cz/ , tchyně má od nich vinyl v bytě už nějakou dobu a stále jako nový. A i člověk, co ho pokládal, říkal, že Gerflor je opravdu kvalita.