Porovnání parametrů oken

Petr Zvirek
17. lis 2014 16:59 - 18. lis 2014 14:57 #5360
pomalu vybírám okna do RD, plastová , trojsklo, dle požadavku projektu Uw 0,7, do finále se mi dostali tyto nabídky od výrobců, kde mám dobré reference od okolí vč. spokojenosti s montáží.
Jen se vůbec nevyznám v tom, které okno je kvalitativně lepší, či opačně, neumím posoudit typy kování, těsnění atd, tak bych prosil, pokud se v tom někdo vyzná, které z výběru by mi spíše doporučil a proč. Cenově vychází nejlépe Vekra, ostatní s malým odstupem.
Předem děkuji.

Vekra - komfort evo
Oknoplastik - perfekt evo
Otherm - perfekt evo
Geus - vario s9000
Animo Bohemia - winergetic
Okna.EU - classic 88 a nebo pasiv HL
Poslední úprava: 18. lis 2014 14:57 od Petr Zvirek.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Josef Ondrejkovič
17. lis 2014 20:25 #5363
Zdravím
Tohle by mě taky zajímalo. Já se rozhoduji mezi Vekrou/ Sulko/RI okna.
Mám tam docela celkém velké otvory a nerad bych aby to delalo nejakej problém s teplem. Tak pokud má někdo nějaké zkušenosti a nebo rovnou dělá někde s kvalitním profilem dejte Info :) Děkuji

Odpověď od Josef Ondrejkovič
17. lis 2014 20:51 #5366
Zdravím
Tohle by mě taky zajímalo. Já se rozhoduji mezi Vekrou/ Sulko/RI okna.
Mám tam docela celkém velké otvory a nerad bych aby to delalo nejakej problém s teplem. Tak pokud má někdo nějaké zkušenosti a nebo rovnou dělá někde s kvalitním profilem dejte Info :) Děkuji

Odpověď od Andrea Honzová
20. lis 2014 08:41 - 20. lis 2014 08:43 #5403
Dobrý den, na doporučení stavebního technika jsme nevzali vekra okna, z jeho několika zkušeností okenní rámy praskají a vyřizování reklamací a oprav s touto firmou je spíše ku vzteku.

Kvalitní okna, jedny z nejlepších na trhu, jsou WINDOWSTAR z Plané nad Lužnicí - působnost po celé Evropě, profil 88 TOP.

Sami jsme zakoupili okna od firmy TETRAGON, a po několika zkušenostech v rodině s touto firmou, můžeme jen doporučit.
Poslední úprava: 20. lis 2014 08:43 od Andrea Honzová.

Odpověď od PetrJ
20. lis 2014 10:15 #5404
Dobrý den,

podobné jsem řešil nedávno, ve finále mi zůstali: JIS okna, PFT Jičín, Sulko. Nakonec se již jen vybíralo mezi JIS (Inoutic Eforte a PFT (Trocal 88 plus). U nás vyhrálo PFT, perfektní jednání a spolupráce.

Odpověď od Jiří Hrůša
20. lis 2014 17:57 #5408
Já slyšel, že Vekra už nějakej čas nevyrábí v CR, ale vozí z Polska a tady dodělává a branduje Vekra nálepkama, takže prej kvalita, způsoby reklamace atd na vyližprd...

Ale jen říkám, co jsem slyšel

Odpověď od Pavel
20. lis 2014 22:40 #5412
Zdravím,

co třeba Internorm AL - plast?

Pavel

Odpověď od Šárka Žaludová
26. lis 2014 12:34 #5438
Ahoj, aktuálně také vybíráme okna, máme v domě tři HS portály a celkově větší než menší plochy.

Budeme nejspíš zvažovat JIS Enoutic nebo Windowstar.

Internorm AL-plast byla láska na první pohled, ale vzhledem k tomu, že je to Mercedes mezi okny, při zaslání kalkulace se nám protočily panenky a dál už o nich jenom sníme. Jinak jsou ale opravdu nádherné (a kvalitní bezpochyby). Pro porovnání - jestli nám JIS nacenil okna na 320 tis, tak to samé v Inernormu bylo za 580 tis.

ŠŽ

Odpověď od Pavel
26. lis 2014 18:10 #5441
Zdravím,

musím podotknout, že z technického hlediska jsou okna od Internormu opravdu na vysoké úrovni prostě je to bomba, ale i po finanční stránce. My jsme vsadili na kvalitu a budeme mít okna od nich, celkem 14 oken 6 X 1500x1500, 5x 1250 x 50, jeden fix 1500x1500 plus balkónové dveře, vchodové dveře al plast.... cena s montáží cca 305 000 Kč... určitě se dá i něco usmlouvat.

jen doufám, že za 15 let nebudeme naštvaní ze špatné investice...

Pavel

01. pro 2014 11:01 #5462
Pavle, který prodejce Internorm Vám dělal okna. Ta cena se mi zdá celkem dobrá...

Š.

Odpověď od Pavel
01. pro 2014 12:14 #5464
Dobrý den Šárko,

okna jsem řešil s firmou wolverinetrade - odkaz: wvr.cz/
firma v Brně (jsme z moravy, tak proto tato firma). Mají i showroom přímo v Brně. Dle informací jsou oni jediní z mála 1st window partner zde v ČR.

Nabídku začala někde na 380 tis, nicméně se podařilo aspoň něco usmlouvat. Jen podotýkám, že vchodové dveře stojí cca 82 tis., varianta hliník plast - profil HT 310 tuším. Okna hliníkoplast home pure profil KF 410 barva standart.

To že je cena taková je způsobeno asi také hlavně tím, že v domě nemáme žádné francouzská okna, nebo další velké prosklené plochy - nebylo umožněno v rámci podmínek CHKO.

Pavel

Odpověď od Petr
31. led 2015 16:21 #5776
Dobrý den,

Přidám naší zkušenost s oknama. My vybrali okna plastová na doporučení od projektanta od firmy Windouwstar. Firma není v čechách moc známá,ale překvapilo mě jak je firma velká.Osobně jsme byli v Plané nad Lužnicí. Vyrábí jak dřevo tak plast. My jsme si vybrali plast 88TOPAlu(plast hliník) Okna byla namontovaná jaro 2013 a do dnešního dne nebyl jediný problém,ještě nám vyšli vstříc s dodatečnou montáží vchod. dveří. Samozřejmě montáž parotěsu nechyběla. Dnes je spoustu firem,jenom nenaletět.

petr

Odpověď od Michaela Partiková
02. úno 2015 19:17 #5786
Dobrý den,

nedalo mi to a po přečtení tohoto vlákna jsem si řekl, že zde přednesu i trochu jiný pohled na výběr oken. Problematiku výběru oken jsme řešili s manželkou zhruba před čtvrt rokem. Našim hlavním požadavkem byly výborné tepelně technické vlastnosti oken, jelikož stavíme pasivní dům, a dále schopnost výrobce udělat okno o rozměrech 8x2,5 m. Z nabídky profilů, které firmy nabízejí, jsme vybírali vždy ty lepší. První cesta nás zavedla k výrobcům plastových oken. Po dlouhosáhlé emailové komunikaci nakonec zůstala ve hře Vekra a Schuco, kde se cena za jejich pasivní okna a dveře pohybovali na úrovni 10000 - 13000,- Kč/m2. Posléze jsme zkusili i výrobce Slavonu, která se svým nízkým dřevěným profilem Progression sklízí velké úspěchy. Avšak kvůli nevoli obchodního zástupce se domluvit na rozumné ceně jsme nakonec skončili s 11500,- Kč/m2. Hold je to "high tech" materiál (myšleno sarkasticky). Jako posledního výrobce, který nakonec vyhrál, jsme oslovili Stolařství Vašíček. Pan Vašíček jako jediný v ČR dělá dřevohliníková okna OPTIWIN s bezrámovou architekturou, které jsou určené pro pasivní domy. Patří mezi opravdovou špičku výrobců oken a dveří, kterou může český trh nabídnout. Díky osobnímu jednání přímo s majitelem (p. Vašičkem) jsme se dostali na cenu cca. 9300,- Kč/m2 s tím, že francouzská okna jsou posuvně zdvižná a osazení je v režimu "předsazené montáže do tepelné izolace".
Po přečtení některých příspěvků a krátkým propočtem Vámi uvedených cen, jsem se dostal na vyšší cenu, než za jakou je možné sehnat o hodně kvalitnější okna. Proto bych chtěl poukázat, že řešení v podobě plastových oken, nemusí být vždy to nejlevnější a nejlepší řešení. Spíše se jedná o zažité dogma a velkou reklamu od výrobců plastových oken.

Ing. Radek Partika

02. úno 2015 21:14 #5790
My jsme nakonec vybraly také Windowstar - profil TopALU88 - plast s hliníkovým opláštěním. Cca za měsíc by měla proběhnout montáž, tak uvidíme, jak budeme spokojené. Každopádne jsme tomu věnovaly hodně času a na cenově dostupná okna (jiná než plastová) jsme nenatrefily... Schválně jsem přepočetla cenu na m2 a vychází to 11.460 Kč (vč. magnetických kontaktů pro budoucí zabezpečovačku, "předsazené" montáže na úroveň izolace, paropropustné a parotěsné pásky kolem okrajových spár u všech oken a dveří a cca 10 bm rozšiřovacího profilu z Purenitu pod tři HS portály - to tvořilo dost značnou položku v rozpočtu; ještě jsou započteny některé "nadstandardní kličky a kování, ale to už je celkem zanedbatelné).

Odpověď od Michaela Partiková
02. úno 2015 22:34 #5795
Ještě doplním, že cena 9300 Kč/m2 obsahovala veškeré parotěsnící pásky a u HS portálů uložení na podkladních profilech z purenitu. Cena zahrnovala navíc dvoje vchodové dveře (myšleno se všemi parametry pro pasivní vchodové dveře).
Např. pan Vašíček, který nám bude dodávat okna, se účastní pouze stavebních veletrhů a konferencí o pasivních domech, proto s ním šiřší veřejnost není moc obeznámena.
To byl důvod, proč jsem se rozhodl do toho fóra přispět, aby další stavebníci, kteří plánují výběr oken, měli širší možnosti výběru.

S pozdravem
Ing. Radek Partika