Izolace desky proti vodě a radonu

Honza S.
11. dub 2019 17:01 #24708
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat na Váš názor ohledně izolace desky proti vodě a radonu.

Radonový index mám STŘEDNÍ a od projektanta mám navrženou izolaci ve dvou vrstvách (1. Radonelast, 2. BITUBITAGIT PE V60S35).

Bohužel dostupnost tohoto materiálu je z mého pohledu mizerná a mám v plánu nakoupit izolaci přímo v Deku. Ovšem v množství nabízených pásů se trochu ztracím.

Každopádně z mého pohledu nejlépe vychází Glastek 40 special mineral a přes to Dekbit V60S35. Nebo mám ve druhé vrstvě dát Elastek 40 special mineral místo Dekbit? Ovšem to už je celkem drahá varianta. Čím si také nejsem jistý tak je fakt, že radonelast má krom skleněné vložky ještě hlinikovou, což Glastek nemá (ale dle certifikace by měl být vhodný pro střední radon).
Můžu se zeptat na Váš názor a zkušenosti (resp. co byste mi doporučili)

Díky.

Honza.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od Jakub a Niki
11. dub 2019 22:18 #24709
Dobrý den,

já použil toto:
www.dehtochema.cz/produkty/zobrazit/skloelast

parametry je to ještě o něco lepší/srovnatelné s Glastek 40 a cenově někde jinde, já bral například zde:
www.azizolace.cz/skloelast-mineral-4-10m2-p-62902

Ale dával jsem jen toto, bez další vrstvy, takže záleží na Vás.

Mějte se
Jakub

Odpověď od Honza S.
11. dub 2019 22:37 #24710
Díky za tip.

Izolaci budu dávat určitě ve dvou vrstvách, protože mám svažitý pozemek a v zadní části bude terén mírně nad deskou.

Ale přiznám se, že se v tom množství asfaltových pásů celkem ztrácím.

Odpověď od daniel
12. dub 2019 10:04 - 12. dub 2019 10:43 #24711
Žádný asfalt nebude mít takovou hydroizolační schopnost jako PVC. Zkuste Fatrafol 803 1.0mm za cca 100Kč m2. v DEKu si půjčte LEISTER horkovzdušnou svařovačku, plochý nástavec a váleček. Nejprve PVC položte s přesahem jen pod zdi a po omítkách dovaříte zbytek.

www.fatrafol.cz/produkty/zemni-izolace/i...fatrafol-803v-803vs/

www.stavebni-systemy.cz/fatrafol-803-1-mm-hneda-s-1300

Stěny soklu pak izolujte několika vrstvami hydroizolace 2K, která se nanáší jen štětcem. Výjde to taky na cca 100Kč m2.

www.denbraven.cz/produkt/tekuta-lepenka/

Pokud použijete perimetr 10cm a více na izolaci soklu, který napojíte na perimetr izolující základové pásy, ven dáte nopovou fólii a neřešíte průnik tlakové vody, klidně použijte na stěny soklu několik vrstev gumoasfaltové hydroizolce. Ve všech případech ale rozhodně nepřihrnujte k soklu zeminu, ale použijte kamenivo frakce 16/32 zabalené v geotextílii a to nejlépe až k základovému pásu v šířce min. 30cm. Na něj pak podle libosti těžené kamenivo atp. Když dáte na dno drenážní trubky ve sklonu napojené na svody do vsaku nebo dešťové kanalizace, máte vystaráno na desetiletí.

www.denbraven.cz/produkt/gumoasfaltova-h...ce-denbit-disper-dn/
Poslední úprava: 12. dub 2019 10:43 od daniel.

Odpověď od Honza S.
14. dub 2019 20:52 #24720
Bohužel s PVC izolací nemám vůbec žádné zkušenosti a sám se do toho nechci pouštět.
Barák stojí na skále, podzemní voda nehrozí, tak věřím, že asfalt ve dvou vrstvách splní svůj účel.
Každopádně děkuji za vyčerpávající odpověď. V pondělí se stavím v Dektrade a nechám si poradit ohledně materiálu.

Honza.